عوارض اسکن هسته ای برای اطرافیان

عوارض اسکن هسته ای برای اطرافیان

اسکن های پزشکی هسته ای  نقش بسیار مهمی در  تشخیص و البته درمان بیماری ها دارند . اسکن هسته ای کاملا بدون درد است و معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود.  بسته  به شرایط افراد  ممکن است  انواع مختلفی از  اسکن ها مورد استفاده قرار بگیرند .  بیشتر افراد در رابطه با  عوارض  اسکن  هسته ای برای اطرافیان  و  حتی خود  شخص سوال می پرسند ؟  به همین دلیل در ادامه این مطلب  به بررسی فواید و  عوارض  اسکن هسته ای  می پردازیم .

پزشکی عمومی هسته ای

تصویربرداری پزشکی هسته ای از مقادیر کمی از مواد رادیواکتیو به نام رادیو تراکتورها استفاده می کند که به طور معمول در جریان خون ، استنشاق یا بلعیده می شوند. این  مواد از طریق ناحیه مورد ارزیابی، انرژی را در قالب پرتوهای گاما که توسط یک دوربین ویژه و یک کامپیوتر شناسایی می شود ، ایجاد می کند تا تصاویری از داخل بدن ایجادکند . تصویربرداری  با کمک پزشکی هسته ای اطلاعات بی نظیری را ارائه می دهد که غالباً با استفاده از سایر روشهای تصویربرداری به دست نمی آید و پتانسیل شناسایی بیماری را در مراحل اولیه خود  دارد .

عوارض اسکن هسته ای برای اطرافیان
عوارض اسکن هسته ای برای اطرافیان

نکات مورد توجه قبل از اسکن

درصورتی  که احتمال بارداری باشد و یا در حال شیردهی  باشید ،درمورد بیماریهای اخیر ، شرایط پزشکی ، آلرژی و داروهایی که مصرف می کنید حتما با پزشک خود مطرح کنید و در مورد آنها صحبت کنید. بسته به نوع معاینه ، پزشک به شما توصیه می کند که چه چیزی  قبل از اسکن  بخورید یا بنوشید ، به خصوص اگر برای اسکن نیاز به استفاده  از آرامبخش باشد . لباس راحتی و گشاد بپوشید و از جواهرات در حین  اسمن استفاده نکنید .

مرکز پزشکی هسته ای سارا با بهره گیری از دانش روز دنیا به انجام انواع اسکن های هسته ای می پردازد. اسکن هسته ای دانشی نوین در زمینه عکس برداری از ارگان های داخلی بدن می باشد. جهت ارتباط با شماره های 02188800526 نماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

عوارض اسکن هسته برای  اطرافیان

دوز اشعه ایکس یا مواد رادیواکتیو مورد استفاده در تصویربرداری پزشکی هسته ای می تواند بسیار متفاوت باشد. دوز بستگی به نوع روش و قسمت بدن مورد بررسی دارد. به طور کلی ، مقدار رادیوتراپی که  به فرد منتقل می شود متفاوت است . افراد در طول آزمایش در معرض سطح کم تابش قرار دارند. خطرات بالقوه سلامتی در معرض اشعه در مقایسه با مزایای آن بسیار کم است .  برخی از عوارض جانبی احتمالی که ممکن است رخ دهد عبارتند از: خونریزی ، درد یا تورم که ممکن است در محل تزریق ایجاد شود .

در مرکز پزشکی هسته ای سارا  قبل از انجام  هر گونه اسکن اطلاعات کافی در اختیار مراجعین   قرار می گیرد . شما می تواندی برای تماس و تعیین وقت با مرکز اسکن هسته ای در تهران تماس بگیرید .

مرکز پزشکی هسته ای سارا

مرکز پزشکی هسته ای سارا ارائه دهنده خدمات پزشکی هسته ای مانند اسکن پزشکی هسته ای، اسکن قلب، اسکن مغز، اسکن استخوان و اسکن کلیه

One thought on “عوارض اسکن هسته ای برای اطرافیان

  1. مهدی - آوریل 23, 2021 در 1:27 ق.ظ

    با سلام . من همسرم پرستار بخش اسکن هسته ای هست . چقدر خطرناکه براش و چطور می تونیم در موردش اطلاعات کسب کنیم ممنون

    پاسخ

پاسخ

10 − نه =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button