Search
Close this search box.
بهترین مرکز پزشکی هسته ای

بهترین مرکز پزشکی هسته ای

بهترین مرکز پزشکی هسته ای در تهران کجاست ؟  چه افرادی نیاز به اسکن هسته ای دارند ؟ آیا اسکن هسته ای عوارض دارد ؟  چه مراکزی اسکن هسته ای  را انجام می‌دهند ؟ برای انتخاب مرکز اسکن هسته ای چه ملاک هایی را باید در نظر بگیریم ؟ آیا  شما هم پاسخ این سوالات را نمی‌دانید؟ اگر  به دنبال پاسخ برای این سوال هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

بهترین مرکز پزشکی هسته ای
بهترین مرکز پزشکی هسته ای

خدمات مراکز اسکن هسته ای

در  مراکزی که اسکن هسته ای را انجام می دهند  خدمات مختلفی ارائه می گردد که می تواند شامل موارد زیر باشد:

اسکن مغزی

اسکن کلیه

اسکن استخوان

اسکن توشن بیضه

اسکن کبد و طحال

اسکن ریه

اسکن RBC

اسکن تیروئید

و…باشد .در مراکز اسکن  پزشکی تمام این اسکن ها  با کمک ابزار های نوین ارائه می شود .

 ملاک های انتخاب مرکز اسکن پزشکی کدامند ؟

در انتخاب  مراکز اسکن هسته ای باید  نکانی را در نظر داشته باشید از جمله :

توجه به دستگاه ها  و ابزار هایی که برای اسکن  استفاده می کنید .

توجه به تخصص افرادی که  اسکن را انجام می دهند .

توجه به ملاک هایی همچون  زمان جواب دهی و برخورد با مشتری .

توجه به موقعیت جغرافیایی و مسافت آن با محل  زندگی شما .

البته لازم به ذکر است گاهی یک مرکز پزشکی آنچنان حرفه ای  خدمات خود را ارائه می دهد که نیازی به در نظر گرفتن ملاک مسافت  نمی باشد .

مرکز پزشکی هسته ای سارا با بهره گیری از دانش روز دنیا به انجام انواع اسکن های هسته ای می پردازد. اسکن هسته ای دانشی نوین در زمینه عکس برداری از ارگان های داخلی بدن می باشد. جهت ارتباط با شماره های ۰۲۱۸۸۸۰۰۵۲۶ نماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

دلایل نیاز به اسکن هسته ای

اسکن هسته ای یکی از ابزار های تشخیصی و  گاهی درمانی بسیار دقیق است ،  می توان با کمک اسکن هسته ای  محل دقیق تومور ، سایز  و ساختار آن را بررسی  کرد . می توان  با کمک این نوع اسکن  برای تشخیص محل دقیق سرطان کمک گرفت .افرادی  که مبتلا به سرطان  هستند و یا  شک به سرطان در آن ها وجود دارد  می توانند با کمک اسکن  پزشکی هسته ای  محل دقیق   و قطعی بودن  تومور را تشخیص دهند .

در طی اسکن هسته ای  چه اتفاقی می افتد ؟

همانطور که در مطالب پیشین هم گفته شد در طی اسکن  پزشکی هسته ای  لازم است تا مواد رادیو اکتیو  به صورت وریدی  وارد بدن شود . شاید نیاز باشد که بلافاصله اسکن انجام شود و یا نیاز به چند ساعت صبر کردن باشد. این مورد بستگی به نوع اسکن و نظر پزشک  دارد.

لازم است تا در طی اسکن  فرد کاملا بی حرکت  بر تخت  دراز بکشد .

دوربین  دستگاه، در فاصله نزدیکی با بدن قرار می گیرد  تا  تصاویر با کیفیتی  را به عنوان خروجی  ایجاد کند .در آخر می توان گفت  اسکن هسته ای را در موارد مختلف  برای تشخیص انواع بیماری های مختلف انجام می دهند. انواع مختلفی از اسکن وجود دارد که با توجه به شرایط فرد و نوع بیماری مشکوک، از یکی از انواع  اسکن ها استفاده می گردد.

 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 4 =