Search
Close this search box.
عوامل موثر بر هزینه درمان لوتشیوم

هزینه درمان با لوتشیوم دوتاتیت (Lutetium-177 DOTATATE)

هزینه درمان با لوتشیوم دوتاتیت به چه عواملی بستگی دارد؟ لوتشیوم دوتاتیت یک درمان رادیونوکلئیدی هدفمند است که در درمان انواع خاصی از تومورهای عصبی غدد درون ریز، به ویژه آنهایی که بر سیستم گوارشی تاثیر می‌گذارند، استفاده می‌شود. این درمان نوآورانه نتایج امیدوارکننده‌ای را در مدیریت این نوع تومورها نشان داده است و زمانی که درمان‌های دیگر مؤثر نبوده‌اند، به بیماران یک جایگزین بالقوه ارائه می‌دهد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره هزینه درمان با لوتشیوم دوتاتیت برای شما بیان کنیم، با ما همراه باشید.

عوامل موثر بر هزینه درمان با لوتشیوم دوتاتیت

هزینه درمان با لوتشیوم دوتاتیت شامل عواملی مانند تهیه رادیوداروی لوتشیوم دوتاتیت به همراه آمینواسیدها و پروتکل درمانی خاص می‌باشد، همچنین هرگونه خدمات پزشکی اضافی یا مراقبت‌های حمایتی مورد نیاز در کنار درمان لوتشیوم دوتاتیت، مانند ارزیابی‌های قبل از درمان، نظارت پس از درمان، یا داروهای حمایتی می‌تواند جزو هزینه‌های درمان در نظر گرفته شود که این موارد شامل ارزیابی وضعیت کلی بیمار با استفاده از آزمایش خون و ارزیابی میزان تاثیر درمان بر تومور توسط انجام تصویربرداری می‌باشد. در ادامه به شرح عواملی که بر هزینه درمان با لوتشیوم دوتاتیت موثر هستند، می‌پردازیم:

هزینه درمان با لوتشیوم

رادیوداروی لوتشیوم دوتاتیت به همراه آمینواسید

جهت انجام درمان لوتشیوم دوتاتیت، رادیوداروی لوتشیوم دوتاتیت و همچنین جهت کاهش عوارض جانبی درمان، داروهای ضد تهوع و آمینواسیدهای محافظ کلیه نیاز می‌باشد که با سفارش مرکز پزشکی هسته‌ای و توسط سازمان انرژی اتمی ایران تهیه و توزیع می‌گردد.

پروتکل درمانی خاص

معمولا درمان با لوتشیوم دوتاتیت با توجه به شرایط فیزیکی بیمار و نحوه گسترش بیماری در چندین دوره انجام می‌شود که هر دوره با فاصله‌های زمانی مشخصی از یکدیگر قرار می‌گیرد. هزینه هر جلسه درمان با توجه به تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در بخش خصوصی در هرسال محاسبه و تعیین می‌شود. بنابراین دفعات تجویز نقش اصلی در تعیین هزینه کلی درمان بیمار با لوتشیوم دوتاتیت دارد. به همین منظور برای اطمینان از هزینه‌ها می‌توانید پیش از انجام درمان با مرکز درمانی مورد نظر خود تماس گرفته و از میزان هزینه‌های درمانی آن آگاه شوید.

انتخاب مرکز درمانی جهت انجام درمان با لوتشیوم دوتاتیت

درمان با لوتشیوم دوتاتیت تنها در برخی از مراکز پزشکی هسته‌ای انجام می‌شود. برای انجام تزریق لوتشیوم دوتاتیت نیاز به اتاق‌های مخصوصی است که از نظر ایمنی پرتویی، مناسب باشند. همچنین مرکز پزشکی هسته‌ای که درمان لوتشیوم دوتاتیت را انجام می‌دهد باید دارای کادر درمانی مجرب و تجهیزات تخصصی باشد. برای پیشگیری از عوارض جبران ناپذیر و موثر بودن روش درمانی باید حتما به مرکز پزشکی هسته‌ای معتبری مراجعه نمائید، پیشنهاد می‌کنیم به مرکز پزشکی هسته‌ای سارا که بهترین مرکز پزشکی هسته‌ای می‌باشد، مراجعه کنید.

درباره هزینه درمان با  لوتشیوم دوتاتیت

درمان با لوتشیوم  دوتاتیت تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟

درمان با لوتشیوم دوتاتیت معمولا به دلیل هزینه‌های بالا و پیچیدگی‌های درمانی، تحت پوشش بیمه‌های مختلف قرار می‌گیرد و بسیاری از ارائه دهندگان بیمه، ضرورت پزشکی این درمان را تشخیص داده و پوشش‌هایی برای آن ارائه می‌کنند. اما میزان پوشش و شرایط آن به نوع بیمه بستگی دارد که بهتر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مرکز درمانی تماس حاصل فرمائید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + یک =