هزینه اسکن هسته ای استخوان

هزینه اسکن هسته ای استخوان

اسکن استخوان چیست؟ هزینه انجام اسکن استخوان چقدر است ؟اسکن استخوان یک آزمایش تصویربرداری است که برای کمک به تشخیص مشکلات استخوان های فرد استفاده می شود. در طی اسکن استخوان  مقدار بسیار کمی از داروی رادیواکتیو استفاده می شود . به طور خاص ، یک اسکن استخوانی برای آشکار کردن مشکلات مربوط به متابولیسم استخوان تجویز می گردد . متابولیسم استخوان به روندی گفته می شود که استخوانها در آن تجزیه می شوند و خود را دوباره بازسازی می کنند. تشکیل استخوان جدید بخشی از روند بهبودی است که استخوان ها آسیب دیده یا شکسته می شوند. اسکن استخوان یک روش مناسب برای مشاهده و مستندسازی فعالیت متابولیکی غیر طبیعی در استخوان ها است.

همچنین می توان از اسکن هسته ای استخوان برای تعیین اینکه سرطان از ناحیه دیگری از بدن مانند پروستات یا پستان به استخوان ها سرایت کرده است ، نیز  استفاده کرد.

در حین اسکن استخوان ، یک ماده رادیواکتیو از طریق وریدی تزریق می شود. سپس چندین ساعت تحت نظارت قرار خواهید گرفت. مقدار بسیار کمی از تشعشع در این ماده استفاده می شود و تقریباً تمام آن مواد  ظرف دو یا سه روز از بدن شما آزاد می شود.

هزینه اسکن هسته ای استخوان
هزینه اسکن هسته ای استخوان

دلایل نیاز به اسکن استخوان

در صورتی که مشکلی در استخوان وجود داشت ، پزشک ممکن است دستور اسکن استخوان را صادر کند. اسکن استخوان همچنین می تواند در یافتن علت هرگونه درد غیرقابل توضیح استخوانی که تجربه می کنید ، کمک کند.

آرتروز

نکروز آواسکولار (هنگامی که بافت استخوان به دلیل کمبود خون  از بین میرود)

سرطان های استخوان

سرطانی که از قسمت های دیگر بدن به استخوان سرایت کرده است

دیسپلازی فیبرو

شکستگی استخوان

عفونت های  مربوط به استخوان

سایر بیماری های مربوط به استخوان  که سبب تغییر شکل و تضعیف استخوان ها می شود .

خطرات اسکن استخوان چیست؟

ماده رادیواکتیو که در اسکن استخوان مورد استفاده قرار می گیرند ، اشعه بسیار کمی تولید می کنند. خطر ابتلا به واکنش آلرژیک به ردیاب ها کم است.

اما به هر حال ، این آزمایش ممکن است برای زنان باردار یا شیرده خطرناک باشد.

مرکز پزشکی هسته ای سارا با بهره گیری از دانش روز دنیا به انجام انواع اسکن های هسته ای می پردازد. اسکن هسته ای دانشی نوین در زمینه عکس برداری از ارگان های داخلی بدن می باشد. جهت ارتباط با شماره های 02188800526 نماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

نتایج اسکن استخوان

هنگامی که ماده رادیواکتیو به طور مساوی در بدن پخش شود ، نتایج آزمایش طبیعی تلقی می شود. این بدان معنی است که احتمالاً مشکل عمده استخوانی ندارید.

هنگامی که اسکن، نقاط تیره در استخوان ها را نشان دهد ، نتایج غیر طبیعی تلقی می شود. این نقاط مکانهایی را توصیف می کنند که در آن مقدار زیادی ماده رادیواکتیو جمع آوری شده است. نتایج غیر طبیعی می تواند نشانگر این باشد که بیمار  یک اختلال استخوانی مانند سرطان یا آرتروز یا عفونت در استخوان دارد.

هزینه اسکن هسته ای استخوان

هزینه  این اسکن متفاوت است  ممکن است بسته به اینکه فرد این  اسکن را در کلینیک و یا بیمارستان  انجام دهد هزینه تغییر کند .  در کلینیک پزشکی هسته ای سارا  انواع اسکن ها با بهترین کیفت و  البته هزینه مناسب به بیماران عزیز ارائه می شود .

مرکز پزشکی هسته ای سارا

مرکز پزشکی هسته ای سارا ارائه دهنده خدمات پزشکی هسته ای مانند اسکن پزشکی هسته ای، اسکن قلب، اسکن مغز، اسکن استخوان و اسکن کلیه

پاسخ

سیزده − دو =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button