Search
Close this search box.

آمادگی های لازم قبل از اسکن قلب

آمادگی های لازم قبل از اسکن قلب

چه آمادگی هایی قبل از اسکن قلب لازم است؟عوارض اسکن قلب برای اطرافیان چیست ؟ هزینه اسکن قلب چقدر است ؟ آیا شما هم نیاز به اسکن قلب دارید ؟ ممکن است افرادی که نیاز به اسکن قلب دارند در این رابطه سوالات بسیاری داشته باشند ، اگر شما هم پاسخ این سوالات را نمی دانید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

اسکن قلب چیست؟

اسکن قلب یک روش کاملا غیر تهاجمی است که به منظور بررسی وضعیت خونرسانی عضله قلب، تجویز می گردد . لازم است تا این اسکن در دوحالت مورد بررسی قرار گیرد، یک حالت استرس و دیگری در حالت اضطراب فرد . انجام اسکن قلب در این دو حالت می تواند به متخصص در بررسی وضعیت خونرسانی قلب ، انفارکتوس و یا حتی سکته قلبی کمک کند .

آمادگی های لازم برای انجام اسکن قلب

لازم است تا اسکن قلب حتما توسط پزشک متخصص در این زمینه و اتاق مخصوص انجام شود .
قبل از آمادگی برای اسکن قلب لازم است تا با تمام مدارک پزشکی خود و در خواست اسکن مراجعه کنید .بعد از بررسی های پزشک اگر ممنوعیتی برای بیمار وجود نداشته باشد، انجام استرس با ورزش به بیمار توصیه می شود، این مرحله کمک می کند که روند اسکن سریعتر پیش برود .
اما اگر بعد از بررسی های پزشک تشخیص داده شود که آزمون ورزش برای فرد ضرر دارد لازم است تا مرحله استرس را با روش های دیگر همچون جایگزین کردن برخی دارو های خاص با آزمون ورزش انجام شود .
لازم به ذکر است که ، حداقل چهار تا هشت ساعت قبل از انجام اسکن قلب چیزی نخورید و نیاشامید .
از لباس های گشاد و راحت استفاده کنید لازم است تا هر گونه پیرسینگ و زیور آلات را از بدن خود جدا کنید .

مرکز پزشکی هسته ای سارا با بهره گیری از دانش روز دنیا به انجام انواع اسکن های هسته ای می پردازد. اسکن هسته ای دانشی نوین در زمینه عکس برداری از ارگان های داخلی بدن می باشد. جهت ارتباط با شماره های ۰۲۱۸۸۸۰۰۵۲۶ نماس حاصل فرمائید و یا به پیچ اینستاگرام مراجعه کنید.

مراحل انجام اسکن قلب

مرحله استرس
بعداز انکه تمام مراحل پذیرش بیمار انجام شد ، یک انژیوکت به منظور تزریق به رگ نصب می گردد .بعد از این مرحله بیمار به اتاق استرس منتقل می شود . لازم است تا در این مرحله ۱۰ برچسب بر روی سینه به منظور اتصال به دستگاه نوار قلب به نواحی اطراف سینه نصب شود .
سپس پزشک پرسش هایی را در رابطه با سابقه پزشکی بیمار مطرح می کند و با کمک فشار خون بیمار سرعت ضربان قلب را اندازه گیری و نوار قلب بیمار را ثبت می کند .
سپس بر اساس مدارک پزشکی بیمار ، و نوع استرسی که برای بیمار انتخاب شده است، که می تواند آزمون ورزشی یا تزریق دارو باشد ، برای بیمار انجام می شود .

خلاصه مطلب

در اخر می توانیم به عنوان خلاصه ای از مطالب بیان کنیم ، اسکن قلب نیاز به آمادگی های خاصی دارد پس بهتر است در این رابطه با پزشک خود مشورت کنید . در مرکز پزشکی هسته ای سارا در رابطه با این اقدامات به بیمار اطلاعات دقیق داده می شود تا در روند کار مشکلی ایجاد نشود .

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 12 =